4 STK'nın Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yaptığı ortak açıklamaya AK Parti'den sert tepki - Son Dakika Son dakika haberi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TTB, DİSK, KESK ve TMMOB’un ortak açıklamasında Barış Pınarı Harekatı’nı ’macera’ olarak nitelendirmesine sert tepki gösterdi. Dağ, “Maalesef PKK’nın her türlü terör eylemine sessiz kalanlar, şimdi barış havarisi oldular.“ dedi.
Bu haber 2019-10-12 12:00 eklenmiş ve 14 kez görüntülenmiştir.
4 STK'nın Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yaptığı ortak açıklamaya AK Parti'den sert tepki - Son Dakika Son dakika haberi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yapılan ortak açıklamaya ilişkin, "Bu süreç içerisinde tüm ülke gönül birliği yapmışken, bu kimselerin durdukları yer, PKK'nın siyasi uzantısı gibi hareket eden HDP'nin durduğu yer ile aynıdır. Maalesef PKK'nın her türlü terör eylemine sessiz kalanlar, şimdi barış havarisi oldular." dedi.

Dağ, TTB, DİSK, KESK, TMMOB tarafından Barış Pınarı Harekatı hakkında yapılan ortak açıklamada yer alan "IŞİD'in, dünyanın dört bir yanından gelen ve yurttaşı oldukları hiç bir ülkenin geri almak istemediği binlerce üyesinin 'gardiyanlığı' gibi ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız" ifadelerine tepki gösterdi.

Söz konusu sendika ve meslek örgütlerinin her meselede devletin ve milletin karşısında konumlandıklarını belirterek, "PKK'nın her türlü terör eylemine sessiz kalanlar, şimdi barış havarisi oldular." diye konuştu.

cicegim.net

"TÜRKİYE, TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMEKTEDİR"

Harekatın gerekliliğine ve tüm ülkenin tek yürek olduğuna vurgu yapan Dağ, "Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin terörle mücadeleye ilişkin kararları gereğince, hem kendi vatandaşlarının ve bölgede zulme maruz kalan insanların güven, huzur ve istikbalini sağlamak, hem de bölgeyi teröristlerden temizlemek ve sığınmacıların evlerine güvenli bir şekilde dönebilmelerini sağlamak için tarihi bir sorumluluğu yerine getirmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

BARIŞ KAVRAMI, PKK ZOR DURUMDA KALINCA MI AKILLARINA GELİYOR?

Barış Pınarı Harekatı'nın, yıllardır Türkiye'de devlet görevlisi-sivil, kadın-çocuk ve hatta bebek ayırt etmeksizin insanları katleden PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısına karşı düzenlendiğinin altını çizen Dağ, şunları söyledi:

"Sınırımızın, terör örgütlerinin işgalinden temizlenmesi, bölgede barışın ve huzurun sağlanması inkar edilemez bir zorunluluktur. Biz, söz konusu açıklamayı yapanların da bu gerçekliğin bilincinde olduklarının farkındayız. Fakat onlar, bilerek ve isteyerek, her zaman olduğu gibi devletin ve milletin karşısında konumlanmakta ve haddini aşan ifadelerle devleti zan altında bırakma gayesi taşımaktadırlar. Bu süreç içerisinde tüm ülke gönül birliği yapmışken, bu kimselerin durdukları yer, PKK'nın siyasi uzantısı gibi hareket eden HDP'nin durduğu yer ile aynıdır. Maalesef PKK'nın her türlü terör eylemine sessiz kalanlar, şimdi barış havarisi oldular. Barış kavramı, PKK zor durumda kalınca mı akıllarına geliyor? Söz konusu kuruluşları değerlendirdiğimizde, en küçük meselede dahi fanatizmi ön plana çıkardıkları, nefret tohumu ekme refleksi gösterdikleri, demokrasi ve adalet kavramlarından bahsederken, yapıları gereği doğal bir şekilde anti demokratik oldukları açıkça ortadadır."

cicegim.net

NE OLMUŞTU?

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yapılan ortak açıklamada, Türkiye'nin güneyindeki terör koridorunu ortadan kaldırmaya yönelik harekat "macera" olarak nitelendirildi. Açıklamada "Böylesi bir askeri maceranın hiçbir sorunu çözmeyeceğini, aksine ülkemizin temel sorunlarını derinleştireceğini görenler için, göz göre göre susma zamanı değildir" ifadeleri büyük tepki çekti.

Türkiye tek yürek olmuşken, 4 STK'nın Barış Pınarı Harekatı'nı 'macera' olarak değerlendirmesi tepki çekti

cicegim.net

Haber kaynagi = sondakika.com



Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler
Diğer Haberler için http://haber.cicegim.net/
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GUNCEL HABERLER
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
MAGAZİN
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com