Bilecik’te kadınları sevindiren haber Son dakika haberi

Bilecik Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk oturumunda Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulması oy birliği ile onaylandı.Bile
Bu haber 2019-12-04 10:56 eklenmiş ve 11 kez görüntülenmiştir.
Bilecik’te kadınları sevindiren haber
 Son dakika haberi script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Cicegim.Net

Bilecik Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk oturumunda Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulması oy birliği ile onaylandı.
Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nin görüşülen 10’uncu maddesi gereği belediye bünyesinde Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulması konusu görüşüldü. Görüşülen gündem maddesinde kadın girişimcinin önemine ilişkin belediye meclisi üyeleri hem fikir olurken, kooperatifin kurulması noktasında birçok meclis üyesi olumlu yönde fikir sundular.
‘’Üreten kadınlarımızı bir çatı altında toplamak istiyoruz’’
Belediye Başkanı Semih Şahin, madde hakkında yaptığı değerlendirmede, üreten kadınları bir çatı altında toplamak istediklerini ifade ederek, "İlimizde çok güzel işleri başaran kadınlarımızı bir araya getirmek istiyoruz. Yani bu birleşimi de bir kooperatif adı altında toplamamız herkesin faydasına olacaktır diye düşünüyoruz. Yani kadınlarımız bir çatı altında olmadığı zaman bir kaos ortamı çıkıyor. Yaptıkları ürünleri nerede satacaklarını arıyorlar, kiminle ne isimle muhatap olacaklarını bilemiyorlar. Yani bizler de bu kaosu ve karışıklığı gidermek için kadınlarımızın bir çatı altında toplanmasını istiyoruz. Ben birçok şehirde bunun güzel örneklerini görüyorum. Oradaki kadınlar kooperatif çatısı altında bir araya gelerek çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Katıldığımız birlik toplantılarında da birçok şehrin kadınları tarafından üretilmiş ürünlerin o kooperatif adı altında sunulduğuna şahitlik ediyoruz. Yani bir isim koymamız lazım. Şuna da inanıyorum ki Bilecikli kadınlarımız çok güzel işlere imza atacaklar. Kadın üreticilerimizi desteklemek adına hazırladığımız bu çalışmada bir araya gelen kadınlarımız el emeği ürünleri yapıp sunabileceklerdir. Yani kadınlarımız doğrudan üreten bir konuma geleceklerdir" ifadelerini kullandı.
Daha sonra oylamaya sunulan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulması oy birliğiyle kabul edildi.
(İHA)Haber kaynagi = haberx.comSon Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler
Diğer Haberler için http://haber.cicegim.net/
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Son Dakika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GUNCEL HABERLER
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
MAGAZİN
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com