Anayasa Hukukçuları Trump’ın Azlini Tartıştı - last minute Amerika Haberleri, united states haberleri

Demokratlar’ın tanığı olarak dinlenen üç anayasa hukuku uzmanı, Başkan Trump’ın Ukrayna konusundaki davranışının azledilme gerekçesi olabileceğini savundu. Cumhuriyetçiler’in ...
Bu haber 2019-12-04 22:40 eklenmiş ve 23 kez görüntülenmiştir.
Anayasa Hukukçuları Trump’ın Azlini Tartıştı  - last minute Amerika Haberleri, united states haberleri script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">

Demokratlar’ın tanığı olarak dinlenen üç anayasa hukuku uzmanı, Başkan Trump’ın Ukrayna konusundaki davranışının azledilme gerekçesi olabileceğini savundu. Cumhuriyetçiler’in tanığı hukuk uzmanı ise delilerin yetersiz olduğunu savundu

Başkan Donald Trump hakkında başlatılan azil soruşturması kapsamında Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu’nda yapılan ilk oturumda dört anayasa hukuku uzmanı ifade verdi. Üçü Demokratlar’ın biri de Cumhuriyetçiler’in çağırdığı hukukçular Trump’ın azledilmesinin anayasal zeminini tartıştı.

Adalet Komisyonu’nda azil soruşturması kapsamında yapılan ilk oturumda, Demokratlar’ın tanık olarak ifadeye çağırdığı Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Noah Feldman, Stanford Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Pamela Karlan, North Carolina Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Michael Gerhardt ve Cumhuriyetçi Parti’nin tek tanığı olarak da George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Jonathan Turley ifade verdi.

Demokratlar’ın oturuma çağırdığı üç anayasa hukuku uzmanı ve Cumhuriyetçiler’in çağırdığı anayasa hukuku uzmanı, Başkan Trump’ın azledilmesine gerekçe oluşturacak kadar delil olup-olmadığı konusunda farklı görüşler dile getirdi.

Demokratlar’ın tanığı olarak dinlenen üç anayasa hukuku uzmanı, Başkan Trump’ın Ukrayna konusundaki davranışının azledilme gerekçesi olabileceğini savundu.

“Başkan görevini kötüye kullanarak cumhuriyetimizin değerlerini hedef aldı”

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Noah Feldman “Başkan’ın verilen ifadelerde anlatılan davranışı anayasayı hazırlayanların ‘görevde olan bir başkanın, başkanlık seçimi sonucunu kendi lehine değiştirmek amacıyla makamını kötüye kullanmasına’ ilişkin endişelerini yansıtıyor” dedi.

Standford Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Pamela Karlan da Başkan Trump’ın ABD seçimlerine başka bir ülkenin müdahil olmasını talep ederek görevini kötüye kullandığını savundu. Başkan’ın bu davranışının “Bu ülkeyi herkesin bağlı kalacağına yemin ettiği cumhuriyet değerlerinin temelini hedef aldığını” söyledi. ABD’nin kurucularının bilhassa Amerikan siyasetine başka ülkelerin müdahalesinden endişe duyduğunu vurgulayan Karlan, “Bir başkanın seçim kampanyasında yabancı bir hükümetin yardımını isteyebileceği fikri bu ülkenin kurucularını dehşete düşürürdü. Ama kayıt altına geçen delillere bakacak olursak, Başkan Trump da bunu yapmış” dedi.

“Anayasa Amerikan topraklarında bir krallığın kurulmamasının güvencesi”

North Carolina Hukuk Fakültesi’nden Michael Gerhardt da, Başkan’ın azline neden olabilecek birden fazla suç işlediğini savundu, “Bu meclisin hiçbir üyesi geride, bir başkanın anayasamıza yönelik saldırılarının denetlenmediği bir uygulamayı miras bırakmak istemez” şeklinde konuştu.

Gerhardt, “Eğer Kongre azletmezse, o zaman azil süreciyle birlikte, anayasamızın Amerikan topraklarında bir krallığın kurulmasına karşı incelikle hazırlanmış güvenceleri de anlamını yitirmiş olur” dedi.

Gerhardt, “Kimse, başkan bile, anayasamızın ve yasalarımızın üzerinde değildir” ifadelerini kullandı. “Burada konuştuklarımız azledilme gerekçesi değilse, hiçbir şey azledilme gerekçesi değil” şeklinde konuştu.

“Deliller yetersiz”

Cumhuriyetçiler’in tanığı olarak ifade veren Jonathan Turley ise azil soruşturmasında, yaşanan olaylarla ilgili doğrudan bilgisi olan kişilerin ifadelerinin eksik olduğunu ve eldeki mevcut delilin Trump’ın açık bir şekilde suç işlediğini göstermediğini iddia etti.

“Herkes kızgın ve tepkili ama azletme, buna verilecek cevap değil” görüşünü savunan Jonathan Turley, “Anlıyorum. Öfkelisiniz. Cumhuriyetçi arkadaşlarım öfkeli. Demokrat arkadaşlarım da... Eşim de, çocuklarım da... Köpeğim bile kızgın. Luna, Golden cinsi bir köpek, normalde öfkelenmezler. Hepimiz öfkeliyiz. Bu bizi nereye götürdü? Üstünkörü bir azil öfkemizi mi dindirecek? Amerikan başkanı bu şekilde azledilmez” ifadelerini kullandı.

Anayasa hukuku uzmanı Turley, azil soruşturmasının gelecekte başkanların azledilmelerine yönelik standartları düşürmesinden endişe ettiğini söyledi, “Başkan Trump bizim son başkanımız olmayacak. Bu skandalın ardından bize kalan önümüzdeki nesiller boyunca demokrasimizi şekilllendirecek” dedi.

Ancak azil soruşturmasının odağını oluşturan Trump’ın Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile 25 Temmuz’da yaptığı telefon görüşmesine değinen Turley, ABD’nin yapacağı askeri yardımın siyasi bir rakibin soruşturulması için koz olarak kullanılmasının, “kanıtlandığı takdirde” azledilme gerekçesi olabileceğini belirtti.

Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu’nda oturumların başlaması, azil soruşturmasında bir önceki aşamanın tamamlandığı İstihbarat Komisyonu’nun hazırladığı 300 sayfalık raporunun ardından geldi.

Başkan Trump’a iki ayrı kategoride suçlamanın yöneltildiği raporda, "Trump'ın, siyasi rakibi Joe Biden hakkında soruşturma açıldığını duyurması için Ukrayna'ya baskı yapmak amacıyla makamını kullandığına ilişkin somut kanıtlar var" denilmiş, azil soruşturması kapsamında, Kongre’de ifade vermeleri için celp gönderilen tanıklara "bu celpleri dikkate almamaları" talimatı vererek Trump’ın soruşturmayı engellediği belirtilmişti.

Trump: “Demokratlar gerçekten ülkemizi seviyorlar mı?”

Demokratlar’ı kendisi NATO Zirvesi için İngiltere’deyken Adalet Komisyonu’ndaki süreci bailattıkları gerekçesiyle “vatansever” olmamakla suçlayan Trump 300 sayfalık rapora Londra’da değindi.

NATO zirvesinin ardından yapmayı planladığı basın toplantısını son anda iptal eden Trump raporu “şaka” olarak niteledi, bir kıymetinin olmadığını savundu. Demokratlar’ın bu davranışının Cumhuriyetçiler’i kendisinin arkasında birleştirdiğini söyleyen Trump “Gerçekten ülkemizi seviyorlar mı? diye sordu.


Son dakika haberleri iyinews.com---->Haber kaynagi = amerikaninsesi

ETİKETLER : Anayasa Sondakika Haberleri Hukukçuları Sondakika Haberleri Trump’ın Sondakika Haberleri Azlini Sondakika Haberleri Tartıştı Sondakika Haberleri Sondakika Haberleri - Sondakika Haberleri last Sondakika Haberleri minute Sondakika Haberleri Amerika Sondakika Haberleri Haberleri Sondakika Haberleri Sondakika Haberleri united Sondakika Haberleri states Sondakika Haberleri haberleri Sondakika Haberleri Anayasa Hukukçuları Trump’ın Azlini Tartıştı - last minute Amerika Haberleri Sondakika Haberleri united states haberl Sondakika Haberleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Son Dakika haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
YALOVA haberleri TEKİRDAĞ haberleri SAKARYA haberleri KOCAELİ haberleri KIRKLARELİ haberleri İSTANBUL haberleri EDİRNE haberleri ÇANAKKALE haberleri BURSA haberleri BİLECİK haberleri BALIKESİR haberleri
SON DAKİKA HABERLERİ
son dakika haber videoları sondakika haberler , haberler haber ,
trabzon haberleri haberler son dakika trab zon haberleri
KONYA haberleri KIRŞEHİR haberleri KAYSERİ haberleri ESKİŞEHİR haberleri ÇANKIRI haberleri ANKARA haberleri Karadeniz haberleri DÜZCE haberleri KARABÜK haberleri BARTIN haberleri BAYBURT haberleri ZONGULDAK haberleri TRABZON
TOKAT haberleri SİNOP haberleri SAMSUN haberleri RİZE haberleri ORDU haberleri KASTAMONU haberleri GÜMÜŞHANE haberleri GİRESUN haberleri ÇORUM haberleri BOLU haberleri ARTVİN haberleri AMASYA haberleri Marmara haberleri
united-kingdom-breaking-news,uk.lastminute-news.com
GUNCEL HABERLER
Güneydoğu haberleri KİLİS haberleri ŞIRNAK haberleri BATMAN haberleri ŞANLIURFA haberleri SİİRT haberleri MARDİN haberleri GAZİANTEP haberleri DİYARBAKIR haberleri ADIYAMAN haberleri Akdeniz haberleri OSMANİYE haberleri KAHRA
MERSİN haberleri ISPARTA haberleri HATAY haberleri BURDUR haberleri ANTALYA haberleri ADANA haberleri Doğu Anadolu haberleri ARDAHAN haberleri IĞDIR haberleri ARDAHAN haberleri VAN haberleri TUNCELİ haberleri MUŞ haberleri
MALATYA haberleri KARS haberleri HAKKARİ haberleri ERZURUM haberleri ERZİNCAN haberleri ELAZIĞ haberleri BİTLİS haberleri BİNGÖL haberleri AĞRI haberleri Ege haberleri UŞAK haberleri MUĞLA haberleri MANİSA haberleri
KÜTAHYA haberleri İZMİR haberleri DENİZLİ haberleri AYDIN haberleri AFYONKARAHİSAR haberleri İç Anadolu haberleri KIRIKKALE haberleri KARAMAN haberleri AKSARAY haberleri YOZGAT haberleri SİVAS haberleri NİĞDE haberleri NEVŞEH
canada-breaking-news.canada.lastminute-news.com,media,social media,videos,canada-breaking-news
CİCEGİM
HABERLER BUGÜN SON DAKİKA
Ramazan bayramı
kurban bayramı ne zaman kaç gün
kurban bayramı ne zaman kaç gün
son dakika Seçim sonuçlar
ünlüler ilgili haber magazin
Açıköğretim lisesi | Anadolu Üniversitesi aöf
AÖL 3.dönem sınav sonuçları açıklandı mı
Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama
2019-2020 Yılına Ait AÖL Yeni Kayıt - Kayıt Yenileme -2019-2020
ankara haberleri , sondakika haberler son haver icegim.net
rize haberleri haberler son dakika rize haberleri
HABERLER BUGÜN
Diyarbakır haberleri bugün son dakika amed haberleri
BALIKESİR haberleri haber bugün son dakika BALIKESİR haberleri
BİLECİK haberleri haber bugün son dakika BİLECİK haberleri
BURSA haberleri haber bugün son dakika BURSA haberleri
ÇANAKKALE haberleri haber bugün son dakika ÇANAKKALE haberleri
EDİRNE haberleri haber bugün son dakika EDİRNE haberleri
İSTANBUL haberleri haber bugün son dakika İSTANBUL haberleri
KIRKLARELİ haberleri haber bugün son dakika KIRKLARELİ haberleri
KOCAELİ haberleri haber bugün son dakika KOCAELİ haberleri
sakarya haberleri
TEKİRDAĞ haberleri haber bugün son dakika TEKİRDAĞ haberleri
YALOVA haberleri haber bugün son dakika YALOVA haberleri
DÜZCE haberleri haber bugün son dakika DÜZCE haberleri
Türkiye haberleri
SON DAKİKA
SON DAKİKA HABERLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi
AKP Adalet Kalkınma Partisi
Bağımsız Türkiye Partisi
Büyük Birlik Partisi
Demokrat Parti
Demokratik Sol Parti
Halkların Demokratik Partisi
İYİ Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Komünist Partisi
Vatan Partisi
AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP
last -minute-news,last minute news,lastminutenews,last minute,lastnews,last news,lastminute,newslastminute,newsminute,newslast,newsminutelast,lastminute
Metinews.coM german news,Berlin,Angela Merkel,Oktoberfest,Hamburg,Munich news Metinews.coM https://metinews.com
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
GUNDEM
selahattin demirtaş
Ekrem imamoğlu
MAGAZİN
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com