Hırdavatçılar gözünü Rusya'ya dikti Son dakika haberi

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) Başkan Vekili Çetin Tecdelioğlu, Rusya'nın hırdavat sektöründe Türkiye'den 190 milyon dolarlık ithalatının olduğunu ancak dünya geneli ithalatla karşılaştırıldığında önlerinde uzun bir yol olduğunu belirtti.
Bu haber 2019-11-10 13:02 eklenmiş ve 16 kez görüntülenmiştir.
Hırdavatçılar gözünü Rusya'ya dikti Son dakika haberi
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) Başkan Vekili Çetin Tecdelioğlu, Rusya'nın hırdavat sektöründe Türkiye'den 190 milyon dolarlık ithalatının olduğunu ancak dünya geneli ithalatla karşılaştırıldığında önlerinde uzun bir yol olduğunu belirtti.Hırdavat sektörü gözünü Rusya'ya dikti. Sektörü daha da ileriye getirmek için Rusya pazarının önemli olduğunu belirten İDDMİB Başkan Vekili Çetin Tecdelioğlu, 'Rusya 140 milyon üzerinde nüfusu, 14 bin dolar üzerindeki kişi başı milli geliri ve yıllık 15 milyar dolar civarındaki hırdavat ithalatı ile hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Ayrıca sektör vergilerinin de yüzde 3-15 civarında olması cazip bir pazar haline getiriyor. Rusya pazarına giriş kapılarından biri olduğunu düşündüğümüz MITEX fuarının da sektörümüze bu anlamda katkı yapacağı görüşündeyiz' dedi.Sektörün dünya ihracatının 200 milyar dolar seviyelerinde olduğunu belirten Tecdelioğlu, dünya genelinde en fazla ihracat yapan 3 ülkenin sırasıyla 31 milyar dolar ile Çin, 20 milyar dolar ile Almanya ve 13 milyar dolar ile ABD olduğunu söyledi. Türkiye'nin 2018 yılında gerçekleştirdiği 7.2 milyar dolarlık ihracat ile dünya genelinde 23. sırada yer aldığını ve dünya geneli ihracattan ancak yüzde 1 pay alabildiğini söyleyen Tecdelioğlu, üretim anlamında Türkiye genelinde 13 bin üzerinde ihracatçı ve imalatçı firma bulunduğunu ve bu firmaların 650 bin civarında bir istihdam oluşturduğunu söyledi.Sektörel olarak 2019 yılı sonunda ihracatta yüzde 11'lik bir artış beklediklerini vurgulayan Tecdelioğlu, 'Bu yıl sektörel anlamda Amerika, Rusya, Meksika, Almanya, Polonya ve BAE'yi kendimize hedef ülkeler olarak belirledik ve bu ülke fuarlarına gerek milli katılımlarla ve gerekse farklı projelerimiz kapsamında ticaret heyetleri düzenleyeceğiz' diye konuştu. - İSTANBUL" }

Haber kaynagi = haberler.comSon Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler
Diğer Haberler için http://haber.cicegim.net/
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GUNCEL HABERLER
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
MAGAZİN
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com