- Doğu Akdeniz'de yapılacak en büyük tatbikat başlıyor Son dakika haberi

Doğu Akdeniz'de yapılacak en büyük tatbikat başlıyorMUĞLA - Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı ev sahipliğinde 22'incisi düzenlenen 'Doğu Akdeniz 2019 Tatbikatı' başladı.
Bu haber 2019-11-10 17:52 eklenmiş ve 24 kez görüntülenmiştir.
- Doğu Akdeniz'de yapılacak en büyük tatbikat başlıyor Son dakika haberi
Doğu Akdeniz'de yapılacak en büyük tatbikat başlıyorMUĞLA - Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı ev sahipliğinde 22'incisi düzenlenen 'Doğu Akdeniz 2019 Tatbikatı' başladı. Tatbikatta, TCG Sancaktar amfibi çıkarma gemisinde basın brifingi düzenlendi Türk Deniz kuvvetlerinin iki yılda bir icra ettiği Doğu Akdeniz serisi davet tatbikatlarının 22.'cisi 9- 20 Kasım tarihleri arasında Doğu Akdeniz de icra edilecek.TCG Sancaktar amfibi çıkarma gemisinde yapılan bilgilendirmede tatbikat ile ilgili bilgiler verildi. Deniz Kuvvetleri Harekat Başkan ı Tüm Amiral Yankı Bağcıoğlu tatbikat tanıtımını anlattı.Amacı dost ve müttefik ülkeler arasında ki karşılıklı çalışabilirliği ve NATO'ya deklare edilmiş Türk yüksek hazırlık seviyeli deniz kuvveti karargahının eğitilmesini sağlamak olan tatbikatta, NATO unsuru, dost müttefik ülkeler ile kamu kuruluşlarının geniş çaplı katılımı ile icra edilmesi planlanıyor.Tatbikata 15 ülke 32 gözlemci 5 karargah subayı, 3 firkateyn, 2 deniz karakol uçağı 1 deniz karakol uçağı, 1 deniz özel kuvvet timi, 1 gemiye çıkma timi milli kontrolde iştirak edecek. Katılımcı ülke sayısı 15 olan tatbikatta 4 bin 700 personel görev alacak. Şimdiye kadar yapılmış en büyük Doğu Akdeniz tatbikatı olacak. Tatbikatta İnsani yardım operasyonları da test edilecek.2023 yılında NATO Deniz Unsur Komutanı görevini devralması planlanan Türk Donanmasının eğitim ve kabiliyetlerinin denenmesi de Tatbikat' ta hedeflenen amaçlar içerisinde. Tatbikata Türk Silahlı Kuvvetleri başta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olmak üzere tüm birimleriyle katılıyor. Bölgedeki harbe hazır en güçlü kuvvet olan Türk Deniz Kuvvetleri, Doğu Akdeniz-2019 Davet Tatbikatı'na savaş gemilerinin yanı sıra deniz karakol uçakları, insansız hava araçları ve SAT-SAS timleriyle katılıyor.Brifingte Gölcük Deniz Üssünde hazır bulunan tatbikat yöneticileri de eş zamanlı kamera bağlantısı ile izledi. dünyanın en büyük amfibi gemilerinden olan TCG Sancaktar'da, tatbikattan önce yapılan bilgilendirme toplantısında kullanılacak silahlar ve araçlar geminin içinde sergilendi.Azerbaycan, Brezilya, Gürcistan, İtalya, Kuveyt, Lübnan, Meksika ve Katar'dan toplam 40 Gözlemci de tatbikatı izleyecek. Türk silahlı kuvvetleri Hava ve Kara komutanlıkları da tatbikata destek verecekler. Tatbikat 20 kasımda son bulacak.Kanada Hükümeti Deniz Kuvvetleri Komutanı ve NATO Deniz Kuvvetleri 2. Grup Komutanı Josee Kurtz, 'Kanada Deniz Kuvvetleri olarak 2019 Doğu Akdeniz tatbikatı için Aksaz Marmaris'e geldik. Tatbikata 5 gemi ile katılıyoruz. Türk ordusunun tatbikatı çok büyük biz de bu tatbikatta olmaktan gururluyuz' dedi." }

Haber kaynagi = haberler.comSon Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler
Diğer Haberler için http://haber.cicegim.net/
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GUNCEL HABERLER
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
MAGAZİN
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com