Demokrasicilik üzerine fantastik öneriler


Bu makale 2019-08-20 10:28 eklenmiş ve 27 kez görüntülenmiştir.
Ali Sirmen

Üç büyük ilimizin daha dün seçilmiş belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine yine kayyımların atanması, seçim sisteminin, millet iradesinin, demokrasicilik oyunu derekesine indirildiğinin yeniden onaylanması sayılabilir.
Yolda çeviren çevirene..
Duydunuz mu Orhan Bey...”
Ne diyorsunuz?
İmamoğlu’nu da görevden alır mı bunlar..
Yasaları tanımamak, hukuku çiğnemek ve yok saymak istiyorsanız, bunun en kolay gerçekleştiği ülkede yaşıyoruz.
Avrupa’da bir benzerimiz var mı bilmiyorum; bu konuda birincilik kürsüsünde bu iktidar ve başının oturduğunu ve bu durumdan da büyük bir onur duyduklarını ve zevk aldıklarını söyleyebilirsiniz.
Anayasayı doğrudan çiğneyebilirsiniz.
Çiğnerken de anayasanın bazı maddelerine göre hareket ettiğinizi söylersiniz, olur biter..
Böylece anayasaya uygun davrandığınızı ilan edersiniz. “Anayasanın falan maddesine göre..” dediniz mi akan sular durur.. Ülkeyi yönetim hayatınız nasılsa anayasaya, yasalara uygunluk kılıfı - bahaneleri hazırlamakla geçiyor..
Cumhuriyet’e, Sözcü’ye daha pek çok kuruma saldırmak ve onlarca gazeteciyi, insanı, öğretim üyesini içeri atmak ve yargılamak için uydurduğunuz bahaneler gibi.

Niyetinizi açık etmiştiniz
Seçilirlerse onları yeniden görevden alırız..” demiştiniz.
Yüksek Seçim Kurulu’nun belediye başkanlığına adaylıklarında bir sakınca görmediği insanlar seçilince, hakkında açılmış kovuşturma ve soruşturmaları gerekçe olarak gösteriyorsunuz.
Bakıyoruz gerekçelerinize, 2016’dan kalma iddialar ve yeniden seçilirlerse görevden almaya hazırlık olarak da 2019’da mahkemelerinizin hazır ve nazır açtığı soruşturmaları sıralıyorsunuz.
Elle tutulur bir deliliniz olmadığı için de, “seçildikten sonra halkın ihtiyaçlarını karşılayacaklarına, belediyenin imkânlarını terör örgütüne yönlendirecek şekilde bakanlığımıza gelen ihbar ve şikâyetler” cümlesini kuruyor ve yasal olmayan şüpheleri ileri sürüyorsunuz..
İktidar hukuk dışı davranıyor.. Tam da Saray’da “Yargı Açılışı” (yoksa başka sıfat mı uydursam...) sahneye konacağı ve müthiş hukukun üstünlüğü nutuklarının atılacağının arifesinde.
Yazık olacak yapılacak konuşmalara!

Çıplak olsun her şey
Benzeri bahaneler uydurabilir, mesela İmamoğlu’nu, Yavaş’ı ve başkalarını da koltuklarından eder ve yerlerine kayyımlar atayabilirsiniz.
Bahane hazır: “Başkanını içeri attığımız, Mardin - Diyarbakır ve Van’da istemediğimiz kişileri belediye başkanlıklarına seçen HDP’nin seçmenleri illegal oy kullanmış, İmamoğlu ve Yavaş’ın da belediye başkanı seçilmelerine yardımcı olmuşlardır.. Bu açıkça seçimlere terör faaliyetini bulaştırmanın kanıtıdır..”
Valla ben bile inanacağım neredeyse!
Türkiye’de parti kapatmak yasak! Aaa, ne önemi var, Başkanı tutuklar, belediye başkanlarına dünyayı dar eder, üyelerini içeri atar ve fiilen çalışamaz, iş yapmaz hale getiririm.. Bundan daha âlâ yasaklama mı olur!
Şunu da öneririm: HDP’nin tüm milletvekillerini, Kürt seçmenlerin terörist faaliyetleri sonucu seçildiklerini ilan edin ve hepsini Meclis kapısı önüne, zindanlara koyun.
Dahası var: Belediye başkanlarını HDP’den seçen tüm illerde, seçim sonuçlarının seçmenlerin illegal faaliyetleri sonucu gerçekleştiğini ve yeni bir durum ortaya çıkana kadar tüm bu illerde seçimlerin ikinci bir emre kadar yasaklandığını açıklayın...
Bu da yetmez, milyonlarca HDP seçmeni için de bir iyilik düşünürsünüz artık. Hayallerinizin gidebileceği yeri kestiremiyorum.

Bölücülüğün daniskası
Bu ülkenin milyonlarca yurttaşını, bu kararınızla, aslında fiilen vatandaşlıktan çıkarıyorsunuz.
Oy kullanma hakkını ellerinden alıyorsunuz, yasaklıyorsunuz.
Fiilen ikinci - üçüncü sınıf insan düzeyine indiriyorsunuz. Yaşar ne yaşar ne yaşamaz..
İktidarınıza nefreti tepe noktasına çıkarıyorsunuz.
Birleştirici değil parçalayıcı davranıyorsunuz.
PKK’nin terörist faaliyetlerine hizmet ediyor, gerekçe veriyorsunuz: “İşte görüyorsunuz, ülkede bir siyasi partinin yasal faaliyetine bile izin vermeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız..”
Bu ülkeye lütfen bir iyilik yapın ve bu kararları iptal edin.. Kürtler bu ülkenin, vatanın bütünlüğünün ayrılmaz bir parçasıdır ve anayasal haklarını istedikleri gibi kullanmaktan alıkonamazlar...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
YALOVA haberleri TEKİRDAĞ haberleri SAKARYA haberleri KOCAELİ haberleri KIRKLARELİ haberleri İSTANBUL haberleri EDİRNE haberleri ÇANAKKALE haberleri BURSA haberleri BİLECİK haberleri BALIKESİR haberleri
SON DAKİKA HABERLERİ
son dakika haber videoları sondakika haberler , haberler haber ,
trabzon haberleri haberler son dakika trab zon haberleri
KONYA haberleri KIRŞEHİR haberleri KAYSERİ haberleri ESKİŞEHİR haberleri ÇANKIRI haberleri ANKARA haberleri Karadeniz haberleri DÜZCE haberleri KARABÜK haberleri BARTIN haberleri BAYBURT haberleri ZONGULDAK haberleri TRABZON
TOKAT haberleri SİNOP haberleri SAMSUN haberleri RİZE haberleri ORDU haberleri KASTAMONU haberleri GÜMÜŞHANE haberleri GİRESUN haberleri ÇORUM haberleri BOLU haberleri ARTVİN haberleri AMASYA haberleri Marmara haberleri
GUNCEL HABERLER
Güneydoğu haberleri KİLİS haberleri ŞIRNAK haberleri BATMAN haberleri ŞANLIURFA haberleri SİİRT haberleri MARDİN haberleri GAZİANTEP haberleri DİYARBAKIR haberleri ADIYAMAN haberleri Akdeniz haberleri OSMANİYE haberleri KAHRA
MERSİN haberleri ISPARTA haberleri HATAY haberleri BURDUR haberleri ANTALYA haberleri ADANA haberleri Doğu Anadolu haberleri ARDAHAN haberleri IĞDIR haberleri ARDAHAN haberleri VAN haberleri TUNCELİ haberleri MUŞ haberleri
MALATYA haberleri KARS haberleri HAKKARİ haberleri ERZURUM haberleri ERZİNCAN haberleri ELAZIĞ haberleri BİTLİS haberleri BİNGÖL haberleri AĞRI haberleri Ege haberleri UŞAK haberleri MUĞLA haberleri MANİSA haberleri
KÜTAHYA haberleri İZMİR haberleri DENİZLİ haberleri AYDIN haberleri AFYONKARAHİSAR haberleri İç Anadolu haberleri KIRIKKALE haberleri KARAMAN haberleri AKSARAY haberleri YOZGAT haberleri SİVAS haberleri NİĞDE haberleri NEVŞEH
CİCEGİM
HABERLER BUGÜN SON DAKİKA
Ramazan bayramı
kurban bayramı ne zaman kaç gün
kurban bayramı ne zaman kaç gün
son dakika Seçim sonuçlar
ünlüler ilgili haber magazin
Açıköğretim lisesi | Anadolu Üniversitesi aöf
AÖL 3.dönem sınav sonuçları açıklandı mı
Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama
2019-2020 Yılına Ait AÖL Yeni Kayıt - Kayıt Yenileme -2019-2020
ankara haberleri , sondakika haberler son haver icegim.net
rize haberleri haberler son dakika rize haberleri
HABERLER BUGÜN
Diyarbakır haberleri bugün son dakika amed haberleri
BALIKESİR haberleri haber bugün son dakika BALIKESİR haberleri
BİLECİK haberleri haber bugün son dakika BİLECİK haberleri
BURSA haberleri haber bugün son dakika BURSA haberleri
ÇANAKKALE haberleri haber bugün son dakika ÇANAKKALE haberleri
EDİRNE haberleri haber bugün son dakika EDİRNE haberleri
İSTANBUL haberleri haber bugün son dakika İSTANBUL haberleri
KIRKLARELİ haberleri haber bugün son dakika KIRKLARELİ haberleri
KOCAELİ haberleri haber bugün son dakika KOCAELİ haberleri
sakarya haberleri
TEKİRDAĞ haberleri haber bugün son dakika TEKİRDAĞ haberleri
YALOVA haberleri haber bugün son dakika YALOVA haberleri
DÜZCE haberleri haber bugün son dakika DÜZCE haberleri
Türkiye haberleri
SON DAKİKA
SON DAKİKA HABERLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi
AKP Adalet Kalkınma Partisi
Bağımsız Türkiye Partisi
Büyük Birlik Partisi
Demokrat Parti
Demokratik Sol Parti
Halkların Demokratik Partisi
İYİ Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Komünist Partisi
Vatan Partisi
AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
GUNDEM
selahattin demirtaş
Ekrem imamoğlu
MAGAZİN
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com