ttps://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr
Yukardan sitelerimizi yada sitelerinizi eklıyorsunuz.

yada Aşşagıda vereceğim linke girerek ya siteni ekliyorsun yada sitenin linkini eklıyorsun.
 https://www.google.com/webmasters/tools/googlebot-fetch?hl=tr&siteUrl=

Son olarak verdıgın bu linkte https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html deneseydin google senı dogru yere götürecekti. Seo uzmanımız.

Kusra bakma aslında bir an resimlerle anlatım yapacaktım profilini görünce bıraktım.

 

Google Tarama ve Dizine Ekleme Hızı Yükselme İpuçları

Google’ın internet sitelerini tarama ve bu tarama işlemi sonucunda elde ettiği yeni bağlantıları dizine dahil etme süreci, kimi site yöneticileri tarafından yeterli bulunmamaktadır. Geç indeks alma veya dizine aktarma sürecinde yaşanan farklı sorunlar, bilhassa da yeni açılan web siteleri için dikkat çeken bir sorun haline gelebiliyor. Neyse ki bu süreçte, takip edilebilecek bazı adımlar ile yeni içeriklerin Google dizine dahil edilme sürecini, ciddi bir oranda azaltmak mümkün.

Google site tarama işlemini nasıl sağlıyor?

Web sitelerinin daha hızlı taranması ve daha hızlı dizine eklenmesi için yapılması gereken detaylara değinmeden önce, aslında Google’ın dizine ekleme veya tarama sürecini nasıl sürdürdüğüne de bir açıklık getirmek gerekiyor.

Doğrudan doğruya Google tarafından yapılan açıklamalara göre Google, dizine eklenen web siteleri için özel bir algoritmaya sahip. Söz konusu bu algoritmanın temelleri arasında ise, web sitelerinin sunucu bant genişliğini korumak yatıyor. Yani kimi durumlarda web sitesi yöneticileri geç taranma sürelerinden şikayetçi olsalar da aslında Google için bu durum, negatif olarak değil pozitif bir yaklaşım olarak değerlendiriliyor.

Bilindiği gibi Google ve diğer arama motorları, web sitelerini taramak için söz konusu web sitesine tarama yazılımlarını yani tarama botlarını yönlendirir. Bu botlar, söz konusu web sitesi için aslında birer ziyaretçi konumundadır ve web sitesinin yer aldığı sunucunun bant genişliğine etki etmektedir. Google tarafından yapılan açıklamalara göre de çok sık tarama yapılan web siteleri, söz konusu bu bant genişliği durumundan negatif etkilenebilir. Nitekim geliştirilen algoritmalar, bot tarama işlemini minimum tutarak, sadece gerekli olan zaman dilimlerinde web siteleri taramaktadır. Böylece hem gerekli olan dizine ekleme süreci gerçekleştirilmiş olur hem de web sitelerinin bant genişliği üzerinde negatif etkiler kendini göstermez.

Durumun böyle olmasına karşın kimi durumlarda web sitesi yöneticileri, yeni içeriklerinin en kısa sürede Google dizininde yer alması beklemektedir. Bu süreçte Google’ın kendi tarama sürecine etkide bulunmak mümkün değildir. Ancak çeşitli adımları takip ederek, özellikle yeni içerikleri kısa bir sürede Google dizinine ekleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Google tarama ve dizine eklenme süreci nasıl hızlandırılır?

Google’ın yeni içerikleri manuel olarak dizine ekleme işlemini sağlamak için, temel olarak iki farklı adım bulunmaktadır. Söz konusu olan bu her iki adım da manuel olarak sağlanmaktadır.

İlk yöntem, web sitesinin tamamını tarama isteği değil, yeni yayınlanan içeriğin veya sayfanın taranma isteğinin Google’a bildirilmesi üzerine kuruludur. Bunun için ilk olarak, https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url bağlantısına ulaşmak gerekiyor.

Bu sayfa üzerinde Google, dizine eklenmesi istenen sayfanın veya içeriğin tam URL’sini istemektedir. Bu ekleme yapılırken, link’in tam anlamıyla doğru olduğundan emin olunmalıdır.

Google Tarama ve Dizine Ekleme Hızı Yükselme İpuçları

Link eklemesi sağlandıktan sonra “İstek Gönder” butonuna tıklandığı vakit, Google’ın tarama yazılımları söz konusu olan bağlantıya ulaşacak ve 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde söz konusu olan URL’yi, Google dizini kapsamına dahil edecektir.

Bir diğer Google tarama ve dizine ekleme sürecini hızlandırma yöntemi ise, “Google Gibi Getir” özelliğidir. Bu özellik, bir önceki maddede yapılan URL tarama işlemine kıyasla, web sitesinin tamamının taranmasını sağlayan bir yöntemdir.

Google Tarama ve Dizine Ekleme Hızı Yükselme İpuçları

Bu özellik için ilk olarak “Google Search Console” sayfasını ziyaret etmek gerekiyor. Ardından taranması istenen web sitesi seçilmelidir. Sonrasında ise açılan sayfanın sol kolonu üzerindeki “Tarama” sekmesi alındaki “Google Gibi Getir” bölümüne geçiş yapılmalıdır.

Bu bölüm altında, iki farklı tarama işlemi isteği de talep edilebilir: Masaüstü site taraması ve mobil site taraması!

Her iki tarama da ayrı ayrı gerçekleştirilebilir. Bir diğer önemli detay da sitenin tamamının taranmasının talep edilmesi veya ilk adımda olduğu gibi sadece bir URL’nin taranmasının talep edilmesidir. Google, günlük olarak 10 adet site tarama isteğine cevap vermektedir. URL tarama kısmında ise günlük 500 adetlik bir sınır bulunmaktadır.

Google Tarama ve Dizine Ekleme Hızı Yükselme İpuçları

Eğer sitenin tamamının taranması bekleniyor ise, hiçbir ekleme yapılmadan “Getir” butonuna tıklanabilir. Eğer belli bir URL eklenecek ise alan adının devamındaki bölüm tamamlanmalı ve akabinde “Getir” butonuna tıklanmalıdır.

“Google Gibi Getir” özelliği ile de tıpkı ilk maddede olan URL tarama sayfası gibi kısa bir süre içerisinde Google dizine dahil edilme süreci tamamlanmış olacaktır.

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondakika haber ,haber, haberler bügün , SONDAKİKA HABERLER, Haber.cicegim.Net
© Copyright 2004-2019 Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler , Sondak. Tüm hakları saklıdır. Bu site Son Dakika Haberleri - SonDakika Haberler alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
YALOVA haberleri TEKİRDAĞ haberleri SAKARYA haberleri KOCAELİ haberleri KIRKLARELİ haberleri İSTANBUL haberleri EDİRNE haberleri ÇANAKKALE haberleri BURSA haberleri BİLECİK haberleri BALIKESİR haberleri
SON DAKİKA HABERLERİ
son dakika haber videoları sondakika haberler , haberler haber ,
trabzon haberleri haberler son dakika trab zon haberleri
KONYA haberleri KIRŞEHİR haberleri KAYSERİ haberleri ESKİŞEHİR haberleri ÇANKIRI haberleri ANKARA haberleri Karadeniz haberleri DÜZCE haberleri KARABÜK haberleri BARTIN haberleri BAYBURT haberleri ZONGULDAK haberleri TRABZON
TOKAT haberleri SİNOP haberleri SAMSUN haberleri RİZE haberleri ORDU haberleri KASTAMONU haberleri GÜMÜŞHANE haberleri GİRESUN haberleri ÇORUM haberleri BOLU haberleri ARTVİN haberleri AMASYA haberleri Marmara haberleri
GUNCEL HABERLER
Güneydoğu haberleri KİLİS haberleri ŞIRNAK haberleri BATMAN haberleri ŞANLIURFA haberleri SİİRT haberleri MARDİN haberleri GAZİANTEP haberleri DİYARBAKIR haberleri ADIYAMAN haberleri Akdeniz haberleri OSMANİYE haberleri KAHRA
MERSİN haberleri ISPARTA haberleri HATAY haberleri BURDUR haberleri ANTALYA haberleri ADANA haberleri Doğu Anadolu haberleri ARDAHAN haberleri IĞDIR haberleri ARDAHAN haberleri VAN haberleri TUNCELİ haberleri MUŞ haberleri
MALATYA haberleri KARS haberleri HAKKARİ haberleri ERZURUM haberleri ERZİNCAN haberleri ELAZIĞ haberleri BİTLİS haberleri BİNGÖL haberleri AĞRI haberleri Ege haberleri UŞAK haberleri MUĞLA haberleri MANİSA haberleri
KÜTAHYA haberleri İZMİR haberleri DENİZLİ haberleri AYDIN haberleri AFYONKARAHİSAR haberleri İç Anadolu haberleri KIRIKKALE haberleri KARAMAN haberleri AKSARAY haberleri YOZGAT haberleri SİVAS haberleri NİĞDE haberleri NEVŞEH
CİCEGİM
HABERLER BUGÜN SON DAKİKA
Ramazan bayramı
kurban bayramı ne zaman kaç gün
kurban bayramı ne zaman kaç gün
son dakika Seçim sonuçlar
ünlüler ilgili haber magazin
Açıköğretim lisesi | Anadolu Üniversitesi aöf
AÖL 3.dönem sınav sonuçları açıklandı mı
Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama
2019-2020 Yılına Ait AÖL Yeni Kayıt - Kayıt Yenileme -2019-2020
ankara haberleri , sondakika haberler son haver icegim.net
rize haberleri haberler son dakika rize haberleri
HABERLER BUGÜN
Diyarbakır haberleri bugün son dakika amed haberleri
BALIKESİR haberleri haber bugün son dakika BALIKESİR haberleri
BİLECİK haberleri haber bugün son dakika BİLECİK haberleri
BURSA haberleri haber bugün son dakika BURSA haberleri
ÇANAKKALE haberleri haber bugün son dakika ÇANAKKALE haberleri
EDİRNE haberleri haber bugün son dakika EDİRNE haberleri
İSTANBUL haberleri haber bugün son dakika İSTANBUL haberleri
KIRKLARELİ haberleri haber bugün son dakika KIRKLARELİ haberleri
KOCAELİ haberleri haber bugün son dakika KOCAELİ haberleri
sakarya haberleri
TEKİRDAĞ haberleri haber bugün son dakika TEKİRDAĞ haberleri
YALOVA haberleri haber bugün son dakika YALOVA haberleri
DÜZCE haberleri haber bugün son dakika DÜZCE haberleri
Türkiye haberleri
SON DAKİKA
SON DAKİKA HABERLERİ
Cumhuriyet Halk Partisi
AKP Adalet Kalkınma Partisi
Bağımsız Türkiye Partisi
Büyük Birlik Partisi
Demokrat Parti
Demokratik Sol Parti
Halkların Demokratik Partisi
İYİ Parti
Milliyetçi Hareket Partisi
Saadet Partisi
Türkiye Komünist Partisi
Vatan Partisi
AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP
last -minute-news,last minute news,lastminutenews,last minute,lastnews,last news,lastminute,newslastminute,newsminute,newslast,newsminutelast,lastminute
TÜRKİYE
TEKNOLOJİ
YEREL
YAŞAM
GUNDEM
selahattin demirtaş
Ekrem imamoğlu
MAGAZİN
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
php scriptler full warez

YASAL UYARI !

Paylaşımlar otomatik hazırlanan botlar tarafından yapılmaktadır. Paylaşımlar alınan sitelerin kendileri sorumlu olup, sitemiz sorumlu değildir. Yapılan paylaşımlar genel olarak alıntıdır ve alıntı yapılan sayfalar ilgili paylaşımın altına yazılmaktadır. Alıntıların hatalı olduğunu veya bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsanız, düzeltmemiz veya silmemiz için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçiniz. Bizimle iletişime geçilmeden doğacak yasal durumdan sayfamız sorumlu tutulamaz.
Resmi iletişim adresimiz: cicegimnet@yandex.com